Plastik Palet İstanbul da ihracatçıların Yüzünü Güldürdü

Plastik Palet İstanbul

Plastik Palet istanbul ‘da üretici firmalar başta olmak üzere kargo taşımacılıktan, market taşımacılığına kadar neredeyse tüm sektörde tercih edilmektedir.

Bunun en Başlıca sebebi ise her koşula uyum sağlamasıdır.  Özellikle plastik palet İstanbul da tercih edilmektedir.Her türlü oluşabilecek hava şartlarına uygundur. Nemli hava şartlarında yada yağışlı hava şartlarında bile tahta palet gibi şişme yapmaz.Nem ortamı oluşturmaz dolayısıyla küf, mantar gibi mikrobik ortam yaratmazlar. Ayrıca plastik palet ahşap paletle kıyaslandığında doğru malzemeyle üretildiğinde daha bir hijyeniktir.

Plastik Palet İstanbul’da özellikle tercih sebebidir.

Bunun bir çok sebebi vardır. Bir işyeri olarak bakıldığında öncelikli olarak sağladığı fayda ve maliyete bakılır. Öncelikli hijyenik olması ve temizlenebilir olması çok göz önünde olan yerlerde tercih sebebidir.

Ekonomik olması ise diğer bir konudur. Tehlikesizdir çivi gibi bazı materyalleri üzerinde barındırmazlar. Hafiftir Ahşap paletler gibi bir ağırlık söz konusu değildir.

Plastik palet İstanbul’da özellikle tercih edilirken özellikle depolama alanında farklı renklerde olması depolamada bir ayrıcalık katmaktadır. Farklı renklerden oluşabilir. Ürünler stoklanırken renk farklılıklarından faydalanılır.

Son yıllarda Plastik palet İstanbul’da kullanımı müthiş derecede artmıştır.

Plastik Palet İstanbul

Plastik Paleti İstanbul’daki üreticiler ve birçok firma neden tercih ediyor?

  1. Plastik paletlerde çivi olmadığından ve zamanla kıymıklar oluşmadığından yaralanmalar ve ürünlere zarar vermez. Ayrıca zeminlere sürtünmeye neden olacak şekilde çıkıntı yapan bağlantı elemanları veya şeritler yok.
  2. İstanbul gibi yoğun ihracatın yapıldığı yerlerde plastik paletler hafif olduğu için tercih edilir.
  3. ucuz maliyetleri vardır firmaya getirisi çok fazladır.
  4. İthalat ve ihracatın çok olduğu İstanbul ilimizde Uluslararası nakliye için muaf olan ISPM-15‘ler, uluslararası limanlarda gözlemlenen gönderilerin riskini ortadan kaldırdığı için tercih edilmektedir.
  5. Plastik Palet İstanbul’da özellikle çoklu iklime sahip olduğu için yağmurdan nemden çamurdan etkilenmez ve yıkanabilir olması tercih sebebidir. Büyük firmalar ve şirketler,  gıda güvenliğini ve hijyenini sağlamak için plastik paletler giderek popüler hale gelmektedir.
  6. Plastik Palet son derece dayanıklı ve uzun ömrüdür. Çok düşük bir maliyet sağlar.
  7. Plastik Palet ürün tipini ve çeşidini ayrıştırmada farklı renkler tercih edilebilir.
  8. Bazı plastik paletler İstanbul’da tercih edilme nedeni önemli ölçüde ağırlık taşıma kapasitesine sahip olmasıdır.
  9. İstanbul’da birçok çalışma alanı dar olduğundan plastik paletlerin kullanılmazken istiflenmesi yani iç içe geçme özelliğinden dolayı en çok rağbet nedenidir.

Son yıllarda özellikle Plastik Paletlerin İstanbul da kullanımı artmıştır. Ve bunu istinaden birçok haklı gerekçede bulunmaktadır. Her ne kadar şu anda çok fazla önemsemesek te geri dönüşümü olması gelecek adına bizler için çok ama çok önemlidir.

 

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *