Plastik Kasa Manisa da Arz Talep Sıralamasında Birinci

Plastik Kasa Manisa

Plastik Kasa Manisa da Arz Talep Sıralamasında Birinci

Plastik Kasa Manisa da Arz Talep Sıralamasında Birinci olmasındaki en önemli etken Ege Bölgesinde ithalat ve ihracatta İzmir’den sonra gelen en önemli şehrimizdir. Manisa ilimiz son yıllarda ithalat ve ihracatta büyük bir ivme kazanmıştır.

“GIDA tarım ve Hayvancılık Manisa İl Müdür Vekili Metin Öztürk, geçen yıl Manisa’dan 519 bin 869 ton tarımsal ürün ihracatı yapıldığını ve bunun büyük bir kısmını çekirdeksiz kuru üzüm, taze üzüm, taze kiraz, taze domates ile kurutulmuş domatesin oluşturduğunu söyledi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Manisa İl Müdür Vekili Metin Öztürk, ilçe müdürleri ve şube müdürleriyle birlikte yaptığı toplantıda, tarım ve hayvancılıkta 2016 yılının değerlendirmesini yaptı.

İl genelinde çiftçi kayıt sistemine kayıtlı 73 bin 144 tarım işletmesi, 51 bin 877 hayvancılık işletmesi bulunduğunu ve yaklaşık olarak 300 bin kişinin geçimini tarımdan sağladığını ifade eden Öztürk, “Manisa’nın en önemli tarımsal ürünlerini kuru üzüm, yaş üzüm, zeytin, kiraz, tütün, kurutmalık ve yaş domates, mısır, kavun ve karpuz oluşturmaktadır.

Türkiye tarımsal üretimi içerisinde ağırlığı olan bu ürünler ülke üretim miktarının ciddi bir kısmını karşılamaktadır. İlimiz 2016 yılında yaklaşık olarak 1 milyon 855 bin ton üzüm, 303 bin ton zeytin, 50 bin ton kiraz, 23,5 bin ton tütün, 920 bin ton domates, 500 bin ton mısır, 108 bin ton kavun ve 107 bin ton karpuz üretimi ile ortalamanın üzerinde bir yıl geçirmiştir. Ayrıca 327 bin ton tavuk eti ile 3 milyar 346 milyon adet yumurta üretmiştir” dedi.”( Hürriyet Gazetesi alıntısıdır. 27.01.2017)

İtlahat ve ihracatta bu kadar büyük bir kapasiteye sahip Manisa ilimiz tarım ve hayvancılık sektörü dışında makine sanayinde de büyük atlımlar yapmıştır. Sanayileşmenin yanı sıra birçok işlem hacmi olan ilimiz depolama, taşımacılık ve nakliyede de, sektöründe de ileri seviyede teknolojiyi takip ederek plastik sanayiyi tercih etmiştir.
Ege Bölgemizde İzmir’den sonra Plastik Kasa Manisa da çok tercih edilen bir üründür.

Plastik Kasa Manisa da tercih nedenleri;

1- Manisa da kullanımı gerekli olan plastik kasalar ve saklama kapları, süt ve süt kutuları, plastik şişe kasaları, Plastik katlanır kasalar, depolama kasaları, turunçgil kasaları ve daha fazlasına tarım, hayvancılık ve sanayi alanındaki ürünleri muhafaza etmek ve dağıtmak için ihtiyaç duymaktadır.

2- Plastik kasa ve sandıkların kullanılması, üretilen ürünlerin piyasaya sürmenin en etkili yoludur.
3- Dağıtım zincirinin tüm bağlantıları üzerinden malları depolamak ve taşımak için kullanılır.
4- Ürünler genellikle malzeme taşıma işleminin ilk bölümünde yüklenir ve daha sonra depolanır veya yeni bir yere gönderilir.
5-Bazı narin(üzüm gibi) ve kırılgan(yumurta gibi) ürünlerin depodan veya dağıtım merkezinden tüccar raflarına ulaşıncaya kadar sahadan korunmasına yardımcı olur.
6-Plastik Kasalar tarımsal ürünlerde ve havalandırma gereken mamullerde gözenekli yapısıyla ürünü en iyi şekilde stabilize ettiğinden birinci tercih nedenidir.
7-Plastik kasaların kullanılması depolama sisteminde çok önemli bir yeri vardır. Çünkü üst üste istiflenirken plastik kasaların yapısı gereği alttaki ürüne hiçbir şekilde zarar vermez ve üst üste katlana bilme özelliğinden dolayı yer kaplamaz. Diğer ahşap gibi kasaları göz önüne aldığımızda ağırlık hacmi olarak plastik olan bu ürünlerin fazla bir ağırlığı yoktur. Nakliyede ağırlık baz alındığında yine bu kasaların kullanımı maliyeti azaltmaktadır.
8- Standartta olan ahşap sandıklar; hava ve suya duyarlı olmayan tüm bakkaliye ürünleri için kullanılabilir fakat nakliyede yinede ağırlık etken olduğu için maliyeti artır. Süt, sağlık ürünleri, kozmetik ürünleri, et ürünleri, tarım ürünleri veya dondurulmuş gıda ürünlerinde ahşap kasalar kullanılamaz.
9- Süt endüstrisinde plastik kasalar birinci tercihtir. Plastik kasalar süt taşımacılığında, güçlü ve dayanıklıdır ve yüksek yoğunluklu polietilenden yapıldığı için endüstrinin zorluklarına dayanır. Mandıra kasaları ve ahşap kasalar, süt sanayinde gerekli niteliklere sahip değildir. Bu sebepten dolayıdır ki Plastik Kasa Manisa için çok önemli bir endüstriyel araçtır.

Manisa da katlanır plastik kasalar

Katlanır plastik kasalar; kullanılmadığında kompakt bir şekilde depolanabilir ve gerektiğinde kolayca açılabilir. Katlanır plastik kasalar daha dayanıklıdır, hafiftir, sağlamdır ve gerekirse hava dolaşımına izin verir. Katlanan plastik kasnak kavrama kulplarına sahiptir ve elle kolayca manevra yapar.Ticaret hayatında Plastik kasaların tercih edilmesi kasaların tekrar kullanılmasına, sonsuza kadar karton kutuların veya ahşap sandıkların satın alımlarını ortadan kaldırdığı için maliyet açısından etkili çok etkilidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir